Ziua olimpică a României: România, în semifinale la canoe dublu masculin

România s-a calificat în semifinale la canoe dublu pe 1.000 de metri, iar David Popovici s-a întors acasă.

Trei componenți ai lotului de lupte al României au obținut, săptămâna trecută, calificarea la Jocurile Olimpice de la Tokyo. Este...

În actualitate 22.03.2021

Naţionala feminină de handbal a României ratează calificarea la Olimpiada de la Tokyo.

Sportivul săptămânii – Luptătorul Nicu Ojog
Sport la RRI 20.11.2018

România a încheiat cu un total de opt medalii Campionatele Mondiale de lupte pentru sportivi sub 23 de ani.

Sportivul săptămânii – Luptătorul Mihai Mihuţ
Sport la RRI 08.05.2018

Delegaţia care a reprezentat România la Campionatele Europene de lupte din Rusia s-a autodepăşit. Sportivii români s-au întors de la Kaspiisk cu cinci medalii, în condiţiile în care obiectivul fixat de Federaţia de specialitate era de una-două medalii.

Sportivul săptămânii – Luptătorul Alin Alexuc
Sport la RRI 04.07.2017

Alin Alexuc a câştigat competiţia de la 130 de kilograme la un important turneu de lupte greco-romane din Serbia.

Cronica olimpică
Sport la RRI 17.08.2016

La Jocurile Olimpice de la Rio, luptătorul român Alin Alexuc-Ciurariu s-a clasat pe locul 5 al categoriei 98 de kilograme, stilul greco-roman.

La Jocurile Olimpice de la Rio, luptătorul român Alin Alexuc-Ciurariu s-a clasat pe locul 5 al categoriei 98 de kilograme,...